سفر به هند
نکاتی دربارة سفر به هند
۰۳/۰۴/۱۳۹۷
خرید بلیط ارزان هواپیما
بلیط ارزان هواپیما چرا و چگونه ؟
۲۳/۰۵/۱۳۹۷

نکاتی دربارة سفر به چین

سفر به چین

چین کشور پهناور و تاریخی ست که سفر به آن می تواند دنیای دیگری را برای شما نمایش دهد. نکته جالبی که در این کشور وجود دارد قرارگرفتن سنت و مدرنیته کنار یکدیگر است و شما در هر کجای این کشور که سفر کنید می توانید این تلفیق زیبا را مشاهده کنید. شاید همین موضوع موجب توسعه صنعت گردشگری در این کشور شده است. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند. در راهنمای سفر به چین همراه سفریاران باشید.

موقعیت جغرافیایی کشور چین

چین از جمله کشورهای پهناور جهان است که مساحت آن حدودا ۹٫۶ میلیون کیلومترمربع است و پس از روسیه دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی می باشد. از نظر مساحت کل کشور هم سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا به‌ شمار می‌آید. کشور چین با ۱۴ کشور هم مرز می باشد و از شرق و جنوب با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد، و دیگر آب‌های آزاد احاطه شده ‌است. جمعیت کشور چین در سرشماری سال ۲۰۱۶ حدود یک میلیارد و ۴۰۳ میلیون نفر بوده‌ است.

زبان رسمی چین

زبان چینی، زبان رسمی مردم چین می باشد و یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های دنیا به شمار می‌آید.

جاذبه های گردشگری در چین

۱-دیوار بزرگ چین

دیوار چین طولانی‌ترین و بزرگترین سازهٔ مهندسی تدافعی و نظامی از لحاظِ زمانِ ساخت در جهان می باشد. این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد دارد و در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی ثبت شده است. این دیوار بزرگ را برای حفاظت چین در مقابل مهاجمان مغول ایجاد کردند. برخی از بخش‌های دیوار چین به خوبی حفظ شده‌ از جمله دیوار «بادلینگ» در نزدیکی بیجنیگ دیوار «سی ما تای»، دیوار «موتیان یو»، دروازه‌شان حای گوان در انتهای شرقی دیوار چین است که نخستین دروازه چین نامیده می‌شود و دروازه «جایوگوان» در انتهای غرب در گان سو، این بخش‌ها همچنین از مکان‌های بسیار مشهور و دیدنی دیوار است و گردشگران زیادی در تمام سال از آن‌ها بازدید می‌کنند. دیوار چین تجسم درایت و رنج و زحمت میلیون‌ها چینی در دوره باستان چین می باشد.

 2-میدان تیان آن من  (Tian’anmen)

میدان تیان‌آنمن بزرگترین میدان جهان و در شهر پکن کشور چین واقع شده است. اطراف این میدان ابنیه مهم تاریخی همچون مجموعه کاخ‌های شهر ممنوعه، پل‌های «جین شوی» (آب طلایی) و دیوار سرخو مجلس چین قرار گرفته است.

۳-پکن (Beijing)

پکن، دارای جمعیتی حدود ۲۲ میلیون نفر می باشد. در جهان جایی مثل پکن وجود ندارد، اگرچه هوای آن به طرز فجیعی آلوده است، ولی برای درک چین مدرن و پویایی آن حتما باید بازدیدی از این شهر داشته باشید.

۴-هنگ کنگ (Hong Kong)

هنگ کنگ (Hong Kong)، به علت  99 سالی که تحت کنترل بریتانیا بوده است، تجلی ای از نماهای شرق و غرب را در خود به هم می آمیزد. این کلان شهر شلوغ دارای ساختمان های بلند به همراه بازارهای خیابانی و سنتی و معابد مذهبی است. همچنین دارای جمعیت زیاد مهاجر، فروشگاه های خوب، زندگی شبانه فوق العاده، و مواد غذایی خوشمزه می باشد.

۵-شانگهای (Shanghai)

شانگهای شهری جمعیت ۲۴ میلیون نفری پرجمعیت ترین شهر دنیا به حساب می‌آید. این شهر یک مرکز اقتصادی جهانی است و بندر آن پر ترددترین بندر کانتینر دنیا به شمار می‌آید. شانگهای در دلتای رود یانگ تسه در جنوب پای رود یانگ‌تسه در میانه انتهای شرقی خاک اصلی چین قرار گرفته است.

۶-شی آن (Xi’An)

شی آن، بزرگترین شهر در شمال غربی چین و یکی از پایتخت های باستانی این کشور می باشد. در این شهر می توان از ارتش سفالین (Terracotta Army)، دیوار شهر(City Wall)، و معماری شگفت انگیز محله های مسلمان نشین دیدن کرد.

۷-غار موگای (Mogao Grottoes of Dunhuang)

غار موگای که به غار هزار بودا هم شهرت دارد در جنوب شرقی مرکز دان هوانگ و در استان گانسو، چین قرارگرفته است. غار موگای در مسیر جاده ابریشم قرار دارد. این مجموعه از ۴۹۲ پرستشگاه به طول ۲۵ کیلومتر (۱۵٫۵ مایل) تشکیل شده‌است. اولین غارها در سال ۳۶۶ میلادی به عنوان مکان‌هایی از تعمق و عبادت بودایی حفر شد.غار موگای یکی از سه سایت معروف بودایی چین می باشد. این مکان در ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو در چین به عنوان مکانی فرهنگی ثبت شده است. 

۸-قصر پوتالا (Potala Palace)

کاخ پوتالا در تبت (Tibet) تا سال ۱۹۵۹ خانه دالایی لاماها (Dalai Lamas) بود. تعداد زیادی از سالن ها، معابد و حیاط از چوب و سنگ ساخته شده است. این کاخ مکانی جالب و تاریخی می باشد و با دیدن آن متوجه خواهید شد که دالایی لاماها چقدر برای فرهنگ تبت مهم بوده اند.

۹-جاده ابریشم (Silk Road)

با وجود تاریخ ۲۰۰۰ ساله جاده ابریشم، دیدن آن برای هر گردشگری ضروری است. مکان های زیادی برای بازدید در طول این جاده وجود دارد، چرا که این جاده در اصل از چانگ ان (Chang’an) به رم (Rome) و ایتالیا (Italy) می رسد.  طول کلی آن بیش از ۲۴۰۰ مایل می باشد، که نیمی از آن در قلمرو چین قرار گرفته است.

۱۰-شهر ممنوعه (Forbidden City)

شهر ممنوعه شهری قدیمی در منطقه پکن، پایتخت کشور چین می باشد و یکی از مهمترین دیدنی‌های تاریخی این کشور به‌شمار می‌رود. شهر ممنوعه به روایتی وسیع‌ترین و کامل‌ترین مجموعه معماری چوبی در جهان به‌شمار می باشد. معماری مجموعه شهر ممنوعه تبلور نگرش و درایت مردم چین است.

۱۱-رودخانه لی (Li River)

این مکان توسط نشنال جئوگرافیک به عنوان یکی از “ده  شگفتی آبی برتر” جهان لقب گرفته است. این رودخانه ۲۷۲ مایل طول دارد و در طول مسیر این رود ده ها مکان برای کشف وجود دارد از جمله اسکله Zhujiang، Yangdi، و Guilin.

۱۲-تبت (Tibet)

تبت که به عنوان “بام جهان” شناخته شده است، برای مسافران ماجراجویی که به دنبال جاذبه های خاص هستند بسیار مناسب می باشد. گردش در کوه های برفی ، آداب و رسوم عجیب و غریب و آیین بودا از جاذبه های این مکان است.

۱۳-کوه های کارست (Karst)

کوه های کارست (Karst) که تصویر آن ها در پشت اسکناس های ۲۰ یوانی حک شده، منظره ای خیره کننده و چشم نواز دارد و بسیار بزرگ می باشند. می توانید برای لذت بردن از نمای خیره کننده کوه، با قایق سفری به پایین رودخانه لی (Li river) داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: بلیط ارزان هواپیماسفر یاران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *